קורסים ולימודי תעודה

6839250_xl"אוקיי, אז מה עכשיו?". את השאלה הזו שואלים עצמם, ולעיתים גם את הסובבים אותם, לא מעט חיילים משוחררים. לאחר מספר שנים בצבא, "עולם" אחר עם מערכת כללים אחרת, רבים מהם מתחילים לחשוב על הכיוון המקצועי אליו יפנו על מנת להתפרנס בכבוד, או אפילו לרכוש מקצוע לחיים.

הרשמה למסגרת של לימודי תעודה, קורסים והכשרות מקצועיות יכולה לספק להם את זה. הנה כל מה שחשוב לדעת על האפשרויות העומדות בפני החיילים המשוחררים בתחום זה.

הכשרת ותוכניות מטעם היחידה להכוונת חיילים משוחררים

משרד הביטחון, באמצעות הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, שם לו למטרה להקל על ההשתלבות של המשוחררים בחיים האזרחיים, כולל במישור התעסוקתי. עבור החיילים והחיילות מוצעים קורסים ולימודי הכשרה המיועדים באופן בלעדי למשוחררי צבא ההגנה לישראל או השירות הלאומי/אזרחי.

הסיוע של הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים הוא במספר מישורים. החיילים המשוחררים להירשם ללימודים אלה תמורת סכום המסובסד בחלקו, מה שמגלם הנחה של מאות ולעיתים גם אלפי שקלים. לאחר ההכשרה, ניתן לבוגרים הטריים של ההכשרה לעיתים סיוע בקבלה או בהשמה לתפקידים בתחום, מה שכמובן מונע מהם רבים מהקשיים המזוהים כיום עם מציאת עבודה – בטח ובטח במקרה של חיילים משוחררים, שנוטים להיות חסרי תואר אקדמי ולרוב גם חסרי ניסיון תעסוקתי ניכר.

בנוסף לכך, חיילים הזקוקים לכך עשויים לקבל סיוע פיננסי נוסף, למשל בצורה של מלגת קיום חודשית או מענקים על התמדה בעבודה. הזכויות ניתנות לעומדים בתנאים מסוימים ובחלק מהמשרות, כך שניתן לברר את אופציית הזכאות אליהם כבר בנקודת ההתחלה.

האגף להכשרה מקצועית של משרד הכלכלה

האגף להכשרה ולפיתוח כוח אדם, הפועל מטעמו של שירות התעסוקה שבמשרד הכלכלה, עשוי לסייע אף הוא לחיילים המשוחררים. אגף זה מקיים קורסים והכשרות מקצועיות בשלל תחומים, לרבות מחשבים, בניין, רכב, תחזוקה, תיירות וכיוצא בזה. הלימודים נערכים במרכזים הייעודיים של משרד העבודה, או לחלופין בבתי ספר מקצועיים חיצוניים הפזורים לכל אורכה של מדינת ישראל.

יש לשים לב לכך שבניגוד לתוכנית הקודמת, כאן הקורסים לא מיועדים רק לחיילים משוחררים: עם זאת, בחלק מהמקרים הם בהחלט עשויים לקבל עדיפות בקבלה בקורסים לעומת מי שלא נמנה על משוחררי כוחות הביטחון. גם כאן, נהנים הפונים מסבסוד חלקי של הקורסים, אך רק אם הם נרשמים אליהם בשנה הראשונה שלאחר השחרור מהצבא.  המשוחררים יכולים להגיש בתקופת ההכשרה שלהם בקשה לקבלת דמי אבטלה או הבטחת הכנסה, מה שעשוי להקל על ההתנהלות הכלכלית שלהם עוד יותר.

לימודים באמצעות הפיקדון

אופציה אחרת שעומדת עבור המשוחררים הטריים היא להשתמש בכספי הפיקדון שלהם על מנת לממן את הקורסים וההכשרות. כידוע, הפיקדון האישי הוא סכום כסף שעומד לרשותם של המשוחררים ויכול לשמש אותם בחמש השנים הראשונות למספר מטרות – לימודים והכשרות מקצועיות הם חלק מהם. לאחר חמש שנים, ועד לפרק זמן של שבע שנים מרגע קבלתם, ניתן להשתמש בכספים גם למטרות אחרות. שימו לב לכך שכספים בהם לא נעשה שימוש בטלים לחלוטין לאחר שבע שנים.

כאשר פונים למסלול לימודים, חשוב לברר קודם לכן האם הוא נערך בבית ספר פרטי אשר מורשה לאפשר תשלום על חשבון הפיקדון: בדיקה זו חיונית על רקע העובדה שהקורסים והמוסדות משתנים באופן תדיר, לפעמים מדי שנה. ההכשרות האלה לא יצריכו "הקרבה" של כל כספי הפיקדון, להבדיל מלימודים אקדמיים, כך שניתן להשתמש בחלק מסוים מהפיקדון לצורך זה. היתרה יכולה לשמש למטרה אחרת או להיות מועברת לחשבון הבנק כעבור חמש שנים.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!