הלוואות

הלוואות לחיילים משוחרריםבימים שאחרי השחרור מהצבא, נדרשים המשוחררים הטריים להתמודד עם מציאות כלכלית שונה פי כמה ממה שהם מכירים. הם צריכים לשלם על עצמם יותר – אוכל, נסיעה וכן הלאה – כשרבים מהם זקוקים לסכומי כסף גבוהים על מנת לממן את הלימודים, הטיול הגדול או כל דבר אחר.

במצב הדברים הנוכחי, לא מפתיע מדוע רבים מהמשוחררים זקוקים לקבלת הלוואה, בסכום של כמה אלפי שקלים (או אפילו יותר מכך), תוך דגש אחד: שההלוואה תהיה בתנאים מועדפים ככל האפשר.
החדשות הטובות הן שאם הם רק יחפשו, הם יוכלו למצוא הלוואות משתלמות המוענקות על ידי הבנקים, עם או בלי מעורבות של משרד הביטחון.

הלוואות דרך הבנקים

המקום הראשון אליו פונים רבים מבין המשוחררים הטריים לצורך קבלת הבנק הוא סניף הבנק בו מנוהל החשבון שלהם. ייתכן מאד שאותם גורמים פיננסיים גם יציעו הלוואות בתנאים מועדפים עבור חיילים משוחררים, כאשר לא פעם הדבר כרוך בפתיחה של חשבון חייל משוחרר בבנק. בנק דיסקונט, אם לוקחים דוגמא אחת מני רבות, מציע נכון לנקודת הזמן הנוכחית ההלוואות בגובה של עד 15,000 ש'ח, עם תקופת החזר של עד 36 חודשים, ללא עמלות טיפול באשראי או בבטחונות ובריבית משתנה על בסיס פריים.

כמובן שתנאי ההלוואה משתנים בהתאם לבנקים השונים, לעיתים אפילו ברמת הסניף, ומכאן שאפשר בהחלט לברר במספר מקומות מהם תנאי ההלוואה. גם משא ומתן כלכלי עם אנשי הבנק, כמו בשלל תחומים אחרים, לא יכול להזיק.

מומלץ לברר אחר תנאי ההלוואות בבנק בו מנוהל החשבון, אך גם לקחת בחשבון שלעיתים דווקא הבנקים המתחרים יציעו עבור המשוחררים תנאים טובים יותר. הסיבה לכך היא שמדובר בדרך יעילה מאד לגיוס לקוחות חדשים, שרק מתחילים את חייהם מבחינת ההתנהלות הכלכלית העצמאית שלהם. בכך הם מהווים "מצרך" מבוקש, למשך שנים, עבור כל בנק.

הלוואות דרך משרד הביטחון

תמונת ההלוואה עבור חיילים משוחררים טריים לא מסתכמת רק בבנקים, חשובים ככל שיהיו. הקרן והיחידה להכוונת חיילי משוחררים של משרד הביטחון, המגדירה עצמה כ"מקפצה שלהם לאזרחות", מנסה לאפשר להם נקודת פתיחה כלכלית נוחה. הם יכולים באמצעות הקרן לקבל הלוואה חד פעמית, בגובה של עד 12,000 ש'ח, מבנק אוצר החייל הנמצא בהסדר עם הקרן.

הלוואות מהסוג הזה מאופיינות אף הן בתנאים נוחים, שנועדו להקל על ההחזר שלהן מבחינת המשוחררים הטריים. הריבית עליהן היא נמוכה, ללא הצמדה (תנאים הזהים לאלה של עובדי המדינה, באופן מעשי), כאשר החייל המשוחרר יכול לבחור בין החזר המתפרס על פני שנתיים או שלוש, בהתאם לציפיות שלו לגבי העתיד ולגובה הסכום שהוא לווה. ההלוואות אפשריות עבור כל מטרה, בין אם לימודים, נישואין, השכרת או רכישת דירה, הקמת עסק וכן הלאה.

את ההלוואות מעניק בנק אוצר החייל רק לחיילים משוחררים, שלא חלפו עוד חמש שנים ממועד השחרור שלהם. כדי לקבל את ההלוואה הם נדרשים להציג בפני הבנק מסמכים של הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, על אישורה של הבקשה, וכמובן שגם תעודת זהות עם ספח. על החייל להציג בפני הבנק את שלושת תלושי השכר האחרונים שלו, תדפיס פירוט של חשבון העובר ושב בבנק בו מתנהל החשבון שלו בשלושת החודשים האחרונים וכן מסמך המציג את ריכוז היתרות בבנק.

על מבקש ההלוואה להציב ערב לקבלתה – מבוגר מתחת לגיל 55, עם הכנסה בגובה של 4,000 ש'ח נטו לפחות. הבנק יבצע בדיקות שונות עבור ערבים שכירים ביחס לעצמאיים. ייתכן שיהיה צורך במסמכים נוספים, על פי שיקול הדעת הספציפי של בנק אוצר החייל.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!