תעסוקה ועבודה אחרי הצבא

15811149_xxlבשלב זה או אחר של החיים, מבין הצעיר הישראלי כי הוא חייב לעבוד על מנת לפרנס את עצמו. בלא מעט מקרים, ההבנה הזו מתפתחת ימים או שבועות ספורים לאחר השחרור מהצבא, שמסמל למעשה את תחילת "החיים האמיתיים" של האדם.

המאמר הנוכחי מציג מספר כיווני תעסוקה שרבים מהצעירים שוקלים, לאחר השחרור שלהם מהצבא, יחד עם מספר טיפים שיכולים להפוך את ההתנהלות שלהם באזרחות למעט פשוטה יותר.

אז במה עובדים?

צעירים רבים אחרי צבא נתקלים בקשיים במציאת עבודה, וזאת עקב מספר גורמים. זה מתחיל עם העובדה שמשרות רבות מצריכות ידע אקדמי ולימודי תואר מתאים, שאין כמובן למרביתם בשלב הנוכחי של חייהם. הם נדרשים למצוא משרות שיכולות להתאים לכישורים שלהם או לתחומי העניין שלהם, בתנאי שכר הולמים באופן יחסי. יש כאלה שמשתמשים בניסיון שהם צברו במהלך השירות הצבאי (למשל, קורס טכני מקצועי או תפקיד ניהולי), בעוד אחרים בוחרים בקורס מקצועי קצר או בתוכנית של לימודי תעודה, שיפתחו עבורם מספר לא מבוטל של דלתות.

הצעירים האלה יכולים לקחת חלק בהכשרות מקצועיות, המוצעות כשלעצמן על ידי מספר גורמים. משרד העבודה עורך הכשרות מקצועיות הפתוחות לקהלים מגוונים, כולל חיילים משוחררים טריים, כאשר האחרונים יכולים להיעזר גם ביחידה להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון.

היחידה פתחה, בשילוב עם משרדי ממשלה וארגונים שונים, תוכניות הכשרה במקצועות שונים הנדרשים במשק. ההרשמה להכשרות האלה כרוכה בתשלום, גם אם תנאי המימון נחשבים לנוחים באופן יחסי. מומלץ לברר מהם הקורסים הקרובים דרך לשכות ההכוונה המחוזיות של היחידה או באמצעות מרכזי הצעירים.

אפשרות נפוצה מאד במסגרת משוחררים טריים היא לבחור באחד ממקצועות העבודה המועדפת. אלו הם תחומים מקצועיים בהם יש צורך בעובדים, דוגמת עבודה בתחום המלונאות, בתחנות דלק או במפעלים, כאשר מבחינת המשוחררים הטריים המשמעות של כך היא אחת: לאחר שהם משלימים פרק זמן מסוים בעבודה הנדרשת, הם מקבלים מענק נאה מאד בגובה של 9,550 ש'ח (נכון לנקודת הזמן הנוכחית).

כיוון אחר אליו פונים רבים הוא עבודה מעבר לים, במשרות שונות – בעיקר מכירות, אבל ממש לא רק. צריך לקחת בחשבון שהעבודה חייבת להיות חוקית, וכן שעשוי להיות קושי מסוים לבוחרים בכיוון זה. הוצאת ויזה לארצות הברית, למשל, ממש לא מובנית מאליה עבור צעירים משוחררים.

מנגד, צעירים עם חזון, רעיון עסקי וגם לא מעט אומץ עשויים להחליט להיכנס למים העמוקים של עולם העסקים בישראל, ופשוט לפתוח עסק באופן עצמאי. יש להדגיש בהקשר הזה כי אחת המטרות עבורן ניתן לממש את הפיקדון הצבאי היא לצרכי הקמת עסק. מימוש הפיקדון לצרכים אלה אפשרי כבר בחמש השנים הראשונות שלאחר הקבלה שלו, וכמובן שגם לאחר מכן.

טיפים למציאת עבודה

צעירים רבים סבורים כי הם נמצאים בנקודת נחיתות, לאחר השירות הצבאי שלהם, ולכן לא מחפשים משרות שהולמות את היכולות שלהם. זוהי תפיסה שאינה נכונה, כאשר גם לאוכלוסיה זו יש מספר יתרונות שהנמנים עליה יכולים לנכס לעצמם במטרה לשפר את אחוזי ההצלחה שלהם.

קורות החיים שלהם צריכים להיות מוקפדים, ולהבליט את כל מה שדורש הבלטה: במקרה הזה, ניתן בהחלט לפרט על התפקיד הצבאי, היכולות שהוא פיתח והכישורים שהוא דרש. יש מעסיקים שמתייחסים אל הניסיון הצבאי, בביצוע תפקידים מסוימים, כאל ניסיון תעסוקתי לכל דבר ועניין.

מציאת העבודה עצמה אפשרית בדרכים שונות. ניתן לחפש אחר משרות רלוונטיות דרך היחידה להכוונת חיילים משוחררים, כולל באתר האינטרנט שלה, כאשר גם אתרי הדרושים הכלליים יכולים להיות נקודת התחלה מצוינת. אופציה אחרת היא לפנות למקומות התעסוקה באופן ישיר, על פי הכישורים, מקום המגורים והמשרה בה מעוניינים.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!