הטבות בקופת חולים לחיילים משוחררים

ביטוח לאומיכל חייל יודע כי במהלך השירות הצבאי שלו הוא לא מבוטח במסגרת חוק ביטוח הבריאות הממלכתי וגם לא במסגרת הקופה בה היה חבר טרם השירות, אלא על ידי משרד הביטחון. כאשר החייל משתחרר מהצבא וחוזר לחיים האזרחיים, הרי שהוא חוזר באופן אוטומטי להיות חבר בקופה שביטחה אותו טרם הגיוס לצבא (זו הסיבה, אגב, שהוא חוזר  מרגע השחרור לשלם ביטוח בריאות).

מה שחשוב להדגיש הוא שמעצם היותו חייל משוחרר, ייתכן מאד שהוא יהיה זכאי לזכויות משופרות, בין אם במסגרת קופת החולים הזו ובין אם במסגרת קופת חולים מתחרה, שתשמח בוודאי לקבל אותו לשירותיה. אז מהן הזכויות העיקריות שמקבלים חיילים משוחררים בקופות החולים השונות, נכון לנקודת הזמן הנוכחית? לפניכם סקירה של הזכויות, בחלוקה לארבע קופות החולים הפועלות בישראל, יחד עם עצות כלליות להתנהלות נכונה בשדה המשחק.

מכבי שירותי בריאות

את הסקירה הנוכחית אנחנו מתחילים עם מכבי שירותי בריאות, שמציעה מספר הטבות עבור חיילים משוחררים המצטרפים לקופת החולים ולתוכניות הביטוח המשלים שלה בחצי השנה הראשון שלאחר השחרור מהצבא. זכות עיקרית ראשונה היא פטור מתשלם דמי חבר למשך שנה ומתקופת המתנה לזכויות עבור המצטרפים ל"מכבי שלי". המצטרפים ל"מגן זהב" מקבלים פטור מדי חבר למשך שנה, או לחלופין השלמה לשנה כאשר חלק מאותו פטור נוצל טרם הגיוס.

המשוחררים הטריים מקבלים, עם הצגת תעודת השחרור שלהם באחד מסניפי מכבי שירותי בריאות, לשנת חברות חינם בקופת החולים. אם הם מעוניינים לטוס לחו'ל, כפי שעושים צעירים רבים בנקודה זו של חייהם, הם זכאים להנחה בגובה של 50% ברכישת ביטוח הנסיעות.

קופת חולים לאומית

קופת חולים לאומית מציעה אף היא הטבות שונות עבור חיילים משוחררים. הם מקבלים שנה ראשונית ללא תשלום בתוכנית "לאומית זהב", ולצד זה שלושה חודשי ביטוח נסיעות לחו'ל חינם, החזרים על חיסונים לפני נסיעות לחו'ל ועוד.

המשוחררים הטריים זכאים להטבות גם בנושאי התייעצות עם רופאים מומחים לצורך קבלת חוות דעת שנייה, ניתוחי לייזר להסרת משקפיים, טיפולים מקשת הרפואה המשלימה, תרופות, חיסונים, אביזרים אורטופדיים ועוד (הכול בהתאם לביטוח הספציפי שרוכש אותו צעיר דרך קופת החולים).

שירותי בריאות כללית

שירותי בריאות כללית מעניקה אף היא שנה ראשונה ללא תשלום בביטוח המושלם של קופת החולים, כמו גם בביטוח הסיעודי במסגרתה. עבור מצטרפים חדשים לקופת החולים, נמנע הצורך לעבור את תקופת ההמתנה, כך שהם יכולים לקבל את השירותים השונים וההטבות כבר מרגע ההצטרפות המחודשית שלהם לקופת החולים. זכות נוספת הניתנת לחיילים משוחררים דרך שירותי בריאות כללית היא ביטוח נסיעות חינם לפרק זמן של עד ארבעה חודשים, עד שנתיים לאחר מועד השחרור (זכות זו ניתנת לרוכשי ביטוח כללית פלטינום, יש לציין).

קופת חולים מאוחדת

קופת חולים מאוחדת מאפשרת לחיילים משוחררים ליהנות משנת חברות חינם בקופת החולים, בביטוח הבסיסי בלבד, או לחלופין זכאות של חצי שנה כאשר החברות בקופה אינה מוסדרת באמצעות הוראת קבע. זכויות נוספות שמקבלים המשוחררים הטריים בקופת החולים הם שלושה חודשים ללא תשלום של ביטוח נסיעות לחו'ל ו-75% הנחה עבור חיסונים הנעשים לקראת נסיעה לחו'ל, זכות הניתנת עד גיל 26.

אז איך מתחילים?

לאחר השחרור, מומלץ ליידע את קופת החולים בה חברים על המעמד החדש-ישן, ולראות מהן הזכויות הניתנות במסגרת החברות, ולאיזה פרק זמן. היות וקופות החולים עשויות למשוך אליהן מבוטחים של קופות אחרות עם הצעות אטרקטיביות, ניתן בהחלט לברר את התנאים בקופת חולים אחרת, ולעבור אליה כאשר הם נראים אטרקטיביים יותר, בנקודת הזמן הנוכחית. במקרה הזה, חשוב לראות מהי המדיניות לגבי תקופת האכשרה, אם היא נדרשת.

 

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!