פתיחת עסק עצמאי

11913734_xxlכל חייל בשירות סדיר, ועל אחת כמה וכמה חייל משוחרר, חושבים על האפשרויות שלהם במישור התעסוקתי. יש כאלה שהתוכניות שלהם מעידות על לא מעט תעוזה, מחשבה עסקית ורצון להתפתח. יהיו אלה הצעירים אשר מעוניינים לפתוח עסק עצמאי בתחום מסוים, אפילו מיד לאחר תום השירות הצבאי.

החדשות הטובות עבורם הן שבמסגרת הזכויות הניתנות לחיילים משוחררים, יש כאלה המעניקות סיוע בפעולה הזו בדיוק.

הפיקדון האישי וחשיבותו

כידוע, אחת הזכויות החשובות ביותר המוענקת עם השחרור היא הפיקדון האישי. זהו סכום כספי שגובהו נקבע בהתאם לסוג השירות הצבאי או השירות הלאומי ולמשכו, כאשר בכל מקרה הסכומים יפים: החל מ-13,087 ש'ח למשלימים שירות לאומי בן שנתיים ועד ל-28,357 ש'ח ללוחות או ללוחמות ששירותו שירות צבאי מלא (הסכומים מעודכנים נכון לתחילת שנת 2016).

מה שחשוב להדגיש הוא שהסכום הזה ניתן למימוש רק למספר מטרות מוגדרות, אשר הקמת עסק היא אחת מהן. למעשה, זו יכולה להיות הקמה של עסק עצמאי, אך גם הקמה של שותפויות וחברות (או לחלופין הצטרפות לשותפות או חברה קיימים), רכישת מניות (במקרה של חברה בע'מ שלא נסחרת בבורסה) או רכישה והשכרה של זכות ציבורית.

כספי הפיקדון עומדים לרשות המשוחרר או המשוחררת מספר שבועות עד חודשים לאחר תום השירות שלהם, כאשר בחמש השנים הראשונות ניתן להשתמש בהם רק למטרות המוגדרות. לאחר מכן, ועד אשר משלימים שבע שנים באזרחות, הם זמינים לכל מטרה. שימו לב שכספים בהם לא נעשה שימוש לאחר שבע שנים, יורדים למעשה לטמיון.

מימוש הפיקדון למטרת הקמת העסק נעשה באמצעות אחד מסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי, כאשר אין צורך שיהיה למשוחררים חשבון פעיל באחד מהבנקים האלה.

כך עושים את זה נכון

הליך הקמת העסק העצמאי, בכל הנוגע לכספי הפיקדון, מצריך התנהלות על פי הספר בעולם הבירוקרטי. כאשר המשוחרר רוצה לממש את כספי הפיקדון על מנת להקים או להצטרף לעסק קיים, עליו להגיע לסניף הבנק עם תעודת זהות, תעודת עוסק שניתנה על ידי מע'מ, אישור פתיחת תיק עוסק במשרדי מס הכנסה ובחלק מהמקרים גם מסמכים אחרים: חשבונית עבור שירותים וציוד שנרכשו עבור העסק מהרגע בו הוא הוקם, אישור ארנונה

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!