כנס שחרור

24209902_xlלקראת השחרור של חייל או חיילת מצה"ל, מגיע הרגע הזה: הרגע בו נדלק אצלם בראש ה"סוויץ'", והם מבינים שממש בקרוב הם צפויים לעשות טופס טיולים, להגיד לאנשים בבסיס שלום ולעבור לאזרחי.

אצל רבים מהם, הרגע הזה מתרחש בכנס המשתחררים, שנועד להכין את אלה שעתידים לסיים את שירותם הצבאי בקרוב לחיים שאחרי החאקי, המסדרים והחוגר. הנה כל שחשוב שתדעו על הכנס.

קווים לדמותו של כנס המשתחררים

כנס המשתחררים נערך מספר פעמים בשנה במרכז הירידים שבגני התערוכה בתל אביב, והוא מיועד לחיילים שעתידים להשתחרר באחד משלושת החודשים שלאחר הכנס. לאחר ההרשמה הראשונית של כל חייל המגיע לכנס, הוא מקבל ספח המעיד על השתתפותו בכנס, פירוט של תוכנית הכנס, שובר למזון וכן מתנה קטנה.

הכנס כולל מספר תחנות, אשר החייל עובר בהם תוך הצגת השובר הרלוונטי. בכל פעם שהוא מגיע לעמדה מסוימת, אנשיה יחתמו על הספח ויאשרו שהוא היה בה. ברור שרק עמדה אחת העמדות היא חובה – ההרצאה/ תוכנית הכנס – אם כי רוב החיילים מנסים את כולן (כי מי לא רוצה לקבל אוכל או מתנות בחינם?).

כל כנסי המשתחררים כוללים הרצאה מטעם נציגי משרד הביטחון, העוסקת בנושא זכויותיהם וחובותיהם של החיילים המשתחררים: מימוש כספי הפיקדון, מענק שחרור, קבלת נקודות זיכוי בביטוח לאומי, קורסים והכשרות, עבודה מועדפת, לימודים אקדמיים ועוד נושאים שבוודאי מעסיקים כל חייל ישראלי באשר הוא.

ההרצאה השנייה מועברת על ידי גורם משתנה, בנושא שנקבע ספציפית לכל כנס, וגם הנוכחות בה היא חובה. רוב החיילים תופסים את ההרצאות האלה כחשובות וכמועילות, כאשר בכוחן החיובי לעשות קצת סדר בבלאגן ולהסביר את כל מה שחשוב לדעת על אופן השחרור והחודשים שאחרי.

הכנס כולל תערוכה, או אם תרצו זירה מסחרית של ממש, בה מאות חברות ישמחו לנסות ולהוסיף את המשוחררים העתידיים למעגל הלקוחות שלהם. חברות אלה הן בכל התחומים הנוגעים לחייל, בין אם לימודים, קורסי הכנה לפסיכומטרי, עבודה (הן חברות כוח אדם והן חברות מסחריות), חברות תקשורת ועוד. על כל חייל יעוטו בוודאי לא מעט מפרסמים, משווקים או מגייסים, תוך שהם משכנעים אותו לשמוע את מה שיש להם להגיד, להשאיר פרטים ליצירת קשר עתידית ועוד.

כמובן שמומלץ לברר רק על נושאים או הצעות שעשויים לעניין אתכם, אם כי יש חיילים שנוקטים באסטרטגיה שונה: להקשיב לכל מי שמעניק מתנה על עצם ההקשבה או הרישום. בכל מקרה, חשוב שתגיעו לכנס המשתחררים עם ידיים פנויות, וזאת מכיוון שסביר מאד להניח שתצאו ממנו עם לא מעט שקיות הכוללות חוברות הסבר, הצעות שיווקיות וכמובן שגם הרבה מאד מתנות.

שימו לב: ההגעה לכנס השחרור היא חובה

לכנס המשתחררים יש לא מעט יתרונות, גם אם יש חיילים שמעדיפים מסיבותיהם שלהם לוותר עליו. פקודת מטכ"ל שניתנה בנושא מנסה להוציא מצבים אלה מהתמונה, כאשר על פיה כל חייל נדרש שיגיע לכנס המשתחררים המתקיים בסמוך למועד חופשת השחרור שלו. את ההזמנות מחלקות בפועל היחידות בהן משרתים החיילים (אם השחרור מתקרב ולא קיבלתם הזמנה לכנס, מומלץ לקפוץ לשלישות או לקצינת הת"ש ולברר), כאשר מבחינה מעשית אין הכרח להגיע עם ההזמנה.

מה שכן, מדים ותעודת חוגר הם בגדר חובה, כך שחייל שלא מגיע עם אלה סביר להניח שלא יוכל להשתתף בכנס. ההרשמה לכנס, מטבע הדברים, נעשית על פי תעודת החוגר, כך שמסמכי זיהוי אחרים לא יתקבלו, גם אם החייל יציג אותם בעמדת הרישום. מיותר לציין שההשתתפות בכנס לא כרוכה בתשלום מצידו של החייל.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!