מדריך לחיפוש עבודה

6941878_xxlעם השחרור מהצבא, החיים שלנו לא עוצרים – להיפך, הם רק מתחילים. המשוחרר הטרי צריך להתחיל להתנהל בצורה עצמאית, כשאחד ההיבטים של כך הוא מציאת עבודה. בין אם מטרת העל היא ללמוד, לעבור להתגורר לבד או לטוס לטיול המסורתי בחו'ל, החיפוש הוא אחר עבודה מכניסה (גם אם לא כזו במקצוע שילווה את המשוחרר כל חייו).

הבעיה היא שרבים לא יודעים כיצד מתחילים בכלל לחפש עבודה, מה שעלול להביא לכך שהם לא יפעלו כלל במישורים הנדרשים.

אפשרות העבודה המועדפת

האופציה הראשונה שעומדת עבור משוחררים טריים היא לנסות ולברר על עבודה מועדפת, הידועה גם בתור עבודה נדרשת. זוהי עבודה אשר השלמת מספר מסוים של שעות בה, במשרה מלאה, יביא לקבלת מענק כספי מכובד בשיעור של 9,550 ש'ח (החל משנת 2014). תשלום זה מתווסף לתלושי המשכורת ולזכויות הסוציאליות הניתנות בוודאי במסגרת העבודה.

עבודה מועדפת היא במסגרת תחומים בהם יש ביקוש, כאשר בין היתר ניתן להצביע על עבודה בתחנות דלק, בתי מלון, אתרי בנייה, בתי מלאכה, מפעלים, אתרי גידול חקלאיים ועוד. זהו אפיק בו בוחרים משוחררים טריים רבים, ומכאן שאופציה לגיטימית למעוניינים בעבודה נוחה ומשתלמת (בייחוד לאחר קבלת המענק), בסביבה צעירה ודינמית. בכל מקרה, אם בוחרים באפיק זה חשוב לא רק להחליט על סוג העבודה המועדפת, אלא גם על המקום הספציפי בו היא תתבצע: הפיזור הרחב של מקומות המתאימים לעבודה מועדפת מקל על כך.

חברות השמה

חיילים רבים המעוניינים לשפר את נקודת הפתיחה שלהם בחיפוש העבודה פונים לחברות השמה. אלה אמורות לזהות את הכישורים של המועמדים ולהתאים להם עבודות מבין המאגר שלהן, כשבחלק מהמקרים יהיו אלה משרות בלעדיות שלא מפורסמות בשום מקום אחר.

חלק מחברות ההשמה הפועלות בתחום בישראל מיועדות מראש לחיילים משוחררים, או לכל הפחות כוללות מחלקה אשר מטפלת בהם באופן ישיר. כאשר פונים לאופציה זו, חשוב לראות מהם תנאי ההשמה – יש חברות שגובות עמלה כספית מסוימת על עצם התיווך בין מחפש העבודה למעסיק – ולראות אם הם משפיעים על האטרקטיביות של המשרה בעינו.

פנייה ישירה למעסיקים

פעם, חיפוש עבודה נעשה היה בעיקר מפה לאוזן, או בפנייה ישירה למעסיקים פוטנציאליים. כיום, זה נפוץ הרבה פחות, גם אם כן יש מצבים בהם ניתן לעשות זאת, אפילו באחוזי הצלחה סבירים בהחלט. כאשר החייל מחליט מראש מהו הכיוון המקצועי בו הוא מעוניין, או אפילו אילו חברות תעסוקתיות מעניינות אותו, הוא יכול לפנות אליהן בשלל דרכים: בשיחת טלפון, בהודעת דואר אלקטרוני או אפילו בהתייצבות ישירה במשרדי החברה או בבית העסק.

הפנייה הישירה מוציאה מהתמונה קשיים שונים שעלולים להיות בהליך הפנייה של מחפש העבודה, בפלטפורמות אחרות, ומוסיפים לה מימד אישי. כמו כן, היא עשויה להעיד על כך שהחייל נחוש להצליח במשימתו, יודע מה הוא רוצה ורציני. מנגד, זוהי אפשרות מורכבת לביצוע לעיתים, שמצריכה מאמצים ולרוב זמן לא מבוטל.

ואיך אפשר בלי האינטרנט?

כיאה לזירה שהשתלטה על כל היבט בחיים שלנו בעת הנוכחית, האינטרנט הוא מקום בו ניתן להתחיל את הליך חיפוש העבודה. יש מספר לא מבוטל של אתרי דרושים בהם ניתן למצוא מאגר אינסופי של משרות, אליהן ניתן להגיש קורות חיים בלא יותר מאשר מספר לחיצות כפתור. זאת ועוד, חלק מהאתרים האלה מציעים אופציה לחלק את המשרות על פי סוגן – כולן משרות לחיילים משוחררים או לחסרי ניסיון תעסוקתי – מה שאמור להקל על ההתאמה לצרכי וליכולות החייל המשוחרר.

גם בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות ניתן למצוא משרות, כשבחלק מהמקרים מדובר בקבוצות המיועדות מראש לחיילים משוחררים, למחפשי עבודה או לחיילים משוחררים שמעוניינים להיכנס לזירה התעסוקתית.

הצעות עבודה אפשריות:

לחברת זכותי דרושים עובדים לתחום המנהלתי-פקידותי של החברה.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!