עבודה בדובאי

הקשר בין 'הסכמי אברהם' להסכם עבודה חדש שיכול להיפתח לכם בדובאי

הסכמי השלום בין ישראל לאמירויות פתחו חלון הזדמנויות רחב לשיתופי פעולה. אגב, הרבה שנים לפני חתימת הסכם השלום כבר התנהלו שיתופי פעולה מסחריים בין הצדדים. כיום זו כבר עובדה ידועה והקשרים המניבים האלה גלויים ולא צריך 'להחביא' אותם. אחת המגמות שהתפתחו בנסיבות המשמחות האלו זה צמיחה של שוק התעסוקה ופתיחתו גם לישראלים. התוצר הגולמי לנפש בדובאי הוא מהגבוהים בעולם ומסתבר שההזדמנות של עבודה בדובאי קוסמת להרבה ישראלים ושחבר'ה צעירים לא מעטים מהארץ מתעניינים באפשרות הזו. אז אם גם אתם מתכננים לעבוד תקופה מסוימת בחו"ל וחשבתם על הכיוון של 'האמירויות', הנה קצת רקע בנושא, לפני שתכינו את הדרכון וה'טרולי'.

באיזה תחומים יש כיום אפשרות להשתלב בעבודה בדובאי?

 • טכנולוגיה
 • מחשבים
 • ייעוץ עסקי
 • פיננסים
 • נדל"ן
 • מלונאות
 • תיירות
 • ציוד רפואי
 • דוכני מכירת מוצרי קוסמטיקה
 • מכירות בתחומי האופנה/אקססוריז
 • מסעדנות/בתי קפה
 • עבודה בסניפי-לוויין של חברות בינלאומיות רבות שפועלות בדובאי
 • עבודה אצל מעסיקים ישראלים שיש להם חברה פעילה גם בדובאי

שבוע העבודה בדובאי, לפי המתכונת החדשה יחסית, מתחיל ביום שני ומסתיים בשישי בצהריים

האם צריך ויזה/ויזת עבודה לדובאי?

לפני שאתם פותחים ב'גוגל' חיפוש על אפשרויות התעסוקה שם, חשוב שתדעו שאתם חייבים ויזה ספציפית שמקנה היתר לעבוד שם (באם הכיוון שלכם הוא לא רק לנפוש ב"בורג' אל עראב" ולבקר במוזיאון 'הלובר' של אבו דאבי אלא גם לעבוד באחת ה'אמירויות') בלי מסמכים מסודרים ובלי ויזת עבודה חוקית לא תוכלו לעבוד שם ותסכנו את עצמכם בעבירה על החוק. חשוב לציין שאחוז גבוה מתושבי דובאי הם תושבי חוץ שמגיעים אליה ממדינות זרות, כך שהיא כן פתוחה ל'קליטת עבודה', אבל מסיבה זו בדיוק היא גם מקפידה יותר על הליך רשמי מסודר בנושא.

אגב, המדינה מונה פחות מעשרה מיליון איש. ככל הנראה פחות מ-15% מהם אמירתיים 'במקור'. לגבי הויזה, יש בישראל משרדי עורכי דין שמתמחים בהוצאת ויזה ובאישורי עבודה רלבנטיים, מומלץ להיעזר בהם. בתהליך נכון אפשר, למשל, לקבל ויזת עבודה למשך שנה במחיר (שנתי) של 600$ בערך. כל דרישה לויזת עבודה נבדקת ונענית בהתאם לאופי הספציפי שלה ולחוק הקונקרטי במדינה הספציפית באמירויות.

לא טסים לשם לפני שמסדרים בישראל את כל ה'טופסולוגיה'

בהנחה שאתם בני אדם אחראים ושאף אחד לא רוצה למצוא את עצמו במדינה זרה בחוסר וודאות מחפש עבודה ומתדפק על דלתות של זרים, חשוב מאוד שאת כל ההכנות ואת איתור מקום העבודה בפועל תבצעו מישראל. יש בארץ סוכנויות שמתמחות בזה, מומלץ מאוד להיעזר באחת מהן. כמובן לא לפני שבדקתם היטב שמדובר בסוכנות אמינה עם 'קבלות' מוכחות. לא להתבייש לבקש המלצות של לקוחות קודמים, 'לחקור' קצת ברשתות החברתיות לגביה וכדומה.

עבודה בדובאי זה נשמע קוסם, אבל מה קורה עם מגפת הקורונה שם

על רילוקיישן בדובאי כבר שמעתם?

אופציה חדשה יחסית ומאוד מעניינת מצויה ביוזמה של דובאי להביא אליה עובדים ממדינות אחרות במתכונת של רילוקיישן (שילוב עבודה עם מגורים בעיר) בעידוד סבסוד המדינה, בעלות של כ- 300 דולר בשנה. האופציה הזו פותחת אפשרות נוחה ובטוחה לעבוד שם וליהנות ממגורים מסובסדים ו'משקט תעשייתי'.

מה חשוב לדעת מבחינת התנהלות בציבור בדובאי?

 • הלבוש חייב להיות צנוע. לא שחייבים לעטות חיג'אב ברחוב, אבל כן חובה לשמור על צניעות.

כך שאם, למשל, תעבדו בקניון מפואר לא תוכלו ללבוש בגדים שחושפים בטן, רגליים, חזה (זה כולל גברים ונשים כאחד)

 • אסור להתנשק בציבור. זה אומר, למשל, שאם סיימתם משמרת במלון, ואתם יוצאים לסגור את הלילה בסיבוב על הטיילת לא תוכלו להתנשק שם לעיני הציבור.
 • לזוגות לא-נשואים אסור היה לגור יחד עד לאחרונה. כיום החוק יותר גמיש בעניין הזה.
 • סוגיית הטרדה מינית מקבלת יחס רציני ומחמיר מאוד במדינה והענישה בתחום חמורה.
 • אסור לדבר לרעה על דמויות בממשל המקומי.
 • שתיית אלכוהול ברחובות אסורה (אם כי בבתי המלון מוגשים משקאות 'חריפים')
 • אם תרצו לפתוח עסק משלכם בדובאי, תצטרכו להוכיח יציבות כלכלית איתנה ותעברו בדיקה פיננסית מקיפה, שרק עורכי דין שבקיאים בנושא יוכלו לנהל אותה עבורכם כראוי.
 • רוב תושבי דובאי דוברי אנגלית, אבל השפה הרשמית במדינה היא כמובן ערבית.
 • יש בדובאי קומפלקסים של מגורים לעובדים ממדינות שונות, זה מאפשר חיי קהילה ותחושת שייכות.
 • חיי הלילה בעיר מציעים מגוון אטרקציות ורמת החיים בה גבוהה מאוד, יש גם מוזיאונים, אתרים ארכיאולוגים מעניינים, בתי מלון בטופ-סטנדרט, חופים מרשימים, מסעדות יוקרה, מופעים ועוד.

מהן שעות העבודה המקובלות באמירויות?

שבוע העבודה בדובאי, לפי המתכונת החדשה יחסית, מתחיל ביום שני ומסתיים בשישי בצהריים (בעבר היה מקובל שם לעבוד בימים שבת עד רביעי) כידוע, מרבית האוכלוסייה היא מוסלמית ולכן יום שישי מוקדש לתפילות במסגדים.

עבודה בדובאי זה נשמע קוסם, אבל מה בעניין מגפת הקורונה שם?

נכון לדצמבר 2021 לפי הצהרה רשמית שלהם, כתשעים אחוז מאוכלוסיית המדינה מחוסנים. יש הקפדה במקומות ציבוריים על כל נהלי ההיגיינה והבידוק הרלבנטיים. היו תקופות שדובאי היתה 'אדומה', בתקופה הנוכחית זה לא המצב. חשוב לציין בהקשר הזה שתושב חוץ שמבקש לעבוד בדובאי ורוצה ויזת עבודה כשכיר מחויב לעבור סדרה של בדיקות רפואיות מקיפות המאשרות את מצבו התקין.

כמה ישראלים (או יהודים) חיים היום בדובאי?

לפי מניין התושבים הרשמי שם, בערך אלף יהודים חיים שם כיום. הם לא נרדפים ומותר להם לעסוק בכל תחום בהתאם לחוק. הרבה מהם מושקעים בנדל"ן, בתיירות, בפיננסים. קהילה חזקה.

עבודה בדובאי -השכר בדובאי משולם במטבע המקומי: 'דירהם', שערכו מקביל לשקל שלנו. משכורות ממוצעות נעות סביב 20,000 שקל לחודש

מהו השכר הממוצע באיחוד האמירויות?

השכר בדובאי משולם במטבע המקומי: 'דירהם', שערכו מקביל לשקל שלנו. משכורות ממוצעות נעות סביב 20,000 שקל לחודש, הנמוכות סביב 8000-10,000 שקלים לחודש, והגבוהות מטפסות עד לכמעט מאה אלף בחודש. חמישה אחוז מהשכר משולם לביטוח לאומי. תופתעו לדעת שאין בדובאי 'מס הכנסה'. כמובן שצריך לקחת בחשבון שגם יוקר המחייה שם הוא מהגבוהים בעולם וששכר דירה ברעננה לא מתקרב אפילו לרבע משכר דירה בדובאי. יחד עם זה, דובאי יותר זולה מתל אביב בהרבה אספקטים. כך, לדוגמא, שכר דירה של דירת סטודיו באזורים טובים שם נע סביב 5000 שקלים לחודש. מצד שני, כשמדובר בדירה לקנייה, הרבה יותר זול שם מתל אביב. דירת 100 מ"ר עם נוף לים תעלה שם פחות משני מיליון שקלים. בתל אביב דירה מקבילה תעלה 17 מיליון שקלים (מי אמר ש'הים הוא תמיד אותו הים'?!)…ליטר דלק בישראל עולה כמעט 7 שקלים, בדובאי זה פחות משני שקלים. תודו שרק זה עושה חשק לקנות מזראטי. מי אמר 'אזור סחר חופשי' ולא קיבל?!

עבודה לנשים בדובאי

נשות המקומיים בדובאי, לרוב, לא עובדות מחוץ לבית. זו תרבות שבה לא מקובל שהנשים תעבודנה 'בחוץ'. במובן הזה, למרות שדובאי מאוד מערבית ומתקדמת, היא עדיין די שמרנית. יחד עם זה, כשמדובר בנשים זרות שמבקשות לעבוד בדובאי יש אופציות פתוחות, בעיקר בתחומי הרפואה, המלונאות, החינוך, הדיילות, המכירות ועוד.

מזרח תיכון חדש

בהתחשב בכל מה שנאמר כאן, אין ספק שכפר הדייגים הקטן, שהפך במרוצת השנים למה שהיום בפועל דובאי, מהווה הזדמנות מעניינת ואטרקטיבית לעבודה בחו"ל. זה נשמע כמו חזון אחרית הימים ה'מזרח תיכון חדש' הזה, אבל העובדות בשטח מדברות בעד עצמן ונשמעות כהזדמנות ששווה לבחון אותה. המלצה חמה היא לבדוק קודם כאן בישראל את כל האופציות שיכולות לעניין אתכם בנוגע לעבודה בדובאי, ורק כשיש בידיכם מידע מהימן ורלבנטי להתחיל להזיז עניינים. לפרטים נוספים, דברו איתנו.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!