עבודה באוסטרליה

עבודה באוסטרליה

חולמים על עבודה באוסטרליה? אתם לא היחידים. אוסטרליה היא אחת המדינות המבוקשות ביותר בקרב ישראלים צעירים לעבודה. כל שנה נרשמים אלפי ישראלים להוצאת ויזת עבודה לאוסטרליה ומתוכם רק 500 נבחרים. ויזה העבודה לאוסטרליה תקפה לשנה אחת עבור ישראלים. על עבודה באוסטרליה נרחיב במאמר הבא.

כיצד מוציאים ויזת עבודה באוסטרליה?

לפני שאתם מתחילים בתהליך הבירוקרטי כדאי לוודא שאתם עומדים בתנאים להוצאת ויזה לאוסטרליה. ריכזנו לכם את התנאים הנדרשים להוצאת ויזת עבודה באוסטרליה לישראלים-

  • הגשת בקשה לוויזת עבודה מתאפשרת בין הגילאים 18-31 בלבד.
  • רק ישראלים שיש ברשותם דרכון שבתוקף לפחות שישה חודשים יוכלו להגיש בקשה לוויזת עבודה.
  • הגשת בקשה לוויזת עבודה מחייבת תעודת בגרות עם ציון עובר ב-3 יחידות ומעלה.
  • הגשת בקשה לוויזת עבודה מחייבת תעודת שחרור מהצבא, או פטור במידה ויש.
  • ויזת עבודה ניתנת רק ללא עבר פלילי וללא עבר רפואי בעייתי.
  • מי שמבקש ויזת עבודה באוסטרליה צריך להיות בעל הון עצמי של 20,000 שקל בחשבון עו"ש (עובר ושב). במידה ואין לכם את הסכום הנ"ל, ניתן לבקש מההורים העברה בנקאית ולצרף מכתב באנגלית שמסביר את המצב.

במידה ואתם עומדים בתנאים הנ"ל, תוכלו להגיש בקשה לוויזת עבודה . לשם כך יהיה עליכם לאסוף את כלל המסמכים הרלוונטיים לבקשה ולתרגם אותם לאנגלית. בין המסמכים הללו יהיו תעודת לידה, צילום של הדרכון, צילום של תעודת הבגרות, תעודת שחרור מהצבא, מסמכים פיננסים ועוד. לאחר שכל המסמכים הרלוונטיים בידכם יהיה עליכם למלא את טופס הבקשה. חשוב מאוד לעבור על כלל הסעיפים בעיון ולוודא שאינכם עושים שום טעות. עלות הגשת הבקשה לוויזת עבודה באוסטרליה היא 350 שקלים ותשלום לרשויות האוסטרליות בסך 485 דולר אוסטרלי.

עבודה באוסטרליה בחקלאות

באוסטרליה יש שדות רחבים, יפהפיים שמצריכים כוח עבודה רב. מהסיבה הזאת עבודה בחקלאות היא אחת העבודות הנפוצות ביותר באוסטרליה בקרב ישראלים צעירים. גם בואו נודה באמת, אם כבר לעבוד בחקלאות אז במקום יפה כל כך כמו אוסטרליה.

עבודה בחקלאות היא עבודה פיזית שמצריכה יכולות פיזיות שונות. בדרך כלל עובדים בחקלאות בכל תנאי מזג האוויר, גם בחום קיצוני וגם בקור קיצוני לכן יש לקחת זאת בחשבון.

העבודה בחקלאות היא מגוונת מאוד ומשתנה לפי הצורך- ניתן לעבוד במשתלות שונות, בקטיף תפוחים או קטיף דובדבנים, בבריכות דגים שונות או לתחזק חוות אקולוגיות. כל עבודה מצריכה יכולות אחרות ודברים אחרים. לכן, בדרך כלל כאשר תגיעו לעבודה תעברו הכשרה קצרה בה ילמדו אתכם על העבודה ומה עליכם לעשות בה. עבודה בחקלאות מאפשרת לתרמילאים שונים מרחבי העולם להגיע להרוויח קצת כסף ולעבוד בעבודות חווייתיות ומאתגרות. כמו כן, מדובר בעבודה שבדרך כלל האוסטרלים עצמם לא עובדים בה ולכן יש ביקוש רב לעובדים חיצוניים לאיוש המשרות.

המשכורת בעבודה כזו משתנה בהתאם לסוג העבודה ולמעסיק. בדרך כלל יהיה מדובר באחד משני סוגי שכר- שכר שעתי (בין 18 ל-20 דולר אוסטרלי לשעה), או שכר שמותאם להספק שלכם. כלומר, אם אתם עובדים בקטיף תפוחים, השכר יותאם לכמות התפוחים שקטפתם. בשיטה זו למעשה מדרבנים אתכם להספק גבוה ומהיר.

מי שמחפש עבודה חווייתית, מאתגרת ומיוחדת בהחלט צריך ללכת לעבודה בחקלאות.

עבודה באוסטרליה במכירות

עבודה במכירות או בשמה המוכר יותר עבודה בעגלות היא אחת העבודות הנפוצות ביותר עבור ישראלים ברחבי העולם בכלל. גם באוסטרליה ניתן למצוא עבודה בעגלות. מהי עבודה בעגלות?

עבודה בעגלות היא עבודת מכירות. העגלות הן מעין דוכנים ניידים הממוקמים במרכזים מסחריים גדולים, כאשר במרכזם קניונים גדולים ברחבי אוסטרליה בערים הגדולות. בעגלות נמכרים מגוון רחב של מוצרים כמו מוצרי קוסמטיקה שונים, מוצרי חשמל ועוד. המוצרים הנפוצים ביותר הם מוצרי קוסמטיקה כמו תכשירים תוצרת ים המלח ביניהם סבונים, מלחי אמבט, מסכות פנים וגוף, קרמים ועוד. על מנת לעבוד בעגלות, יש קודם כל לעבור הכשרה קצרה. בהכשרה למעשה ילמדו אתכם על המוצרים השונים וכיצד למכור אותם.

היתרונות של עבודת העגלות- 

  • תנאים- בעגלות העובדים מקבלים תנאים מצוינים. בדרך כלל עם העבודה תקבלו דירת מגורים משותפת לכם ולשאר העובדים באותה עגלה. הדירה בדרך כלל תהיה על חשבון המעסיק או במחיר מסובסד. כמו כן, ברוב המקרים העובדים מקבלים רכב צמוד שיוכל לספק אותם במהלך שהותם במדינה הזרה. כך תוכלו להתנייד הלוך חזור מהעבודה לדירה, ולטייל ברחבי המדינה בנוחות. בנוסף, ברוב המקרים העובדים מקבלים טיסות על חשבון המעסיק או במחיר מסובסד.
  • סביבת עבודה מהנה- רוב העובדים בעגלות באמריקה, הם חבר'ה צעירים. כך ניתן לעבוד בסביבת עבודה צעירה, מהנה וחווייתית ועל הדרך גם להנות מהשהייה באמריקה. אם אתם מחפשים סביבת עבודה צעירה, זו העבודה בשבילכם.
  • משכורת- המשכורת בעבודת העגלות, כמו עבודות מכירות אחרות, מתבססת על עמלת המכירות. ככל שתמכרו יותר כך המשכורת תעלה. על ידי כך ניתן להגיע למשכורות גבוהות מאוד בעבודה זו והיא נחשבת לאחת העבודות המשתלמות ביותר בקרב צעירים שעובדים באמריקה.
It seems we can't find what you're looking for.

למידע נוסף השאירו פרטים