איזו עבודה מועדפת מתאימה?

11408280_xxlצעירים רבים המשתחררים מהשירות הצבאי או הלאומי-אזרחי שלהם מעוניינים להתחיל ולמלא את חשבון הבנק שלהם בכספים.

לאחר הלימודים בתיכון ותקופה ארוכה בה השכר שמקבלים הוא מינימלי (כמה מאות שקלים), יש כאלה שמעוניינים לעבור בעבודה "רצינית", עם שכר נאה בצידה.

אחת האפשרויות המשתלמות ביותר עבור המשוחררים הטריים לאחר חופשת השחרור היא לעבוד באחד ממקצועות העבודה המועדפת, אשר מאפשרים קבלת מענק נכבד לאחר השלמת עבודה בפרק זמן מסוים.

שאלה שרבים מהצעירים שואלים, את עצמם או אחרים, היא האם הם בכלל מתאימים המועדפת. כדי לספק לכך תשובה לשאלה, יש לסקור את התחומים השונים בהם ניתן לקבל את המענק המיוחל.

נקודת המוצא: יש עבודות המתאימות לכל אחד

במהלך השנים, היו שפיתחו תפיסה (לא בהכרח נכונה) לפיה העבודות שניתן לעבוד בהן על מנת לקבל את מענק העבודה המועדפת רחוקים מלהיות אטרקטיביים. יש חיילים אשר נושכים שפתיים וכן עובדים במקצועות האלה, במטרה לקבל את המענק, בעוד אחרים מבינים כי דווקא יש כאן פוטנציאל לחודשים מהנים מאד של עבודה, כשהמשרות נוטות להיות מכובדות בהחלט.

מסגרת העבודה המועדפת עשויה מאד להתאים למשוחררים הטריים גם מבחינה חברתית. במקצועות האלה עובדים לרוב צעירים שהם גם כן משוחררים, מה שמבטיח אווירה צעירה ודינמית, יחד עם לא מעט נושאי עניין (חוויות מהצבא, למשל). דבר זה אינו מובן מאליו בכל העבודות כיום, אשר מציעות לעיתים סביבה שאינה מותאמת בהכרח לצעירים, שמעוניינים לעבוד מטבע הדברים עם בני גילם.

לכל עבודה, יש את הכישורים שלה

עבודה מועדפת מוצעת כיום במספר תחומים עיקריים, כך שברור שלא ניתן להתייחס אליה כאל מקשה אחת בכל הנוגע להתאמה שלה לצעירים. ממש על קצה המזלג, המקצועות הנדרשים הם עבודה בתחנות דלק, עבודה באתרי בנייה, עבודה במפעלי תעשייה ובבתי מלאכה, עבודה בתחום המלונאות, עבודה באתרי גידול חקלאיים ובבתי אריזה או טיפול באנשים סיעודיים (למשל בעלי מוגבלויות פיזיות). לכל אחד מהמקצועות האלה יש דרישות משלו, וכל אחד מהם מתאים לסוג מסוים של אנשים, אם כי צריך לקחת בחשבון שהמקצועות בנקודת ההתחלה שלהם מיועדים להתאים למכנה המשותף הרחב ביותר של הצעירים המשוחררים.

רוצים דוגמאות להבהרת הנקודה? בבקשה. עבודה בתחום המלונאות נחשבת לאחת המבוקשות בקרב צעירים המחפשים מענק עבודה, כאשר אחוז ניכר מהם מבינים כי המקום האידיאלי למצוא את העבודה היא בעיר הנופש מספר אחת בישראל – אילת, כמובן. מכאן שהעבודה כוללת בתוכה לא פעם גם מגורים בעיר הדרומית בישראל, מה שמצריך מידה לא מבוטלת של עצמאות (יש חיילים שייזכרו בכך בתנאי המגורים בשירות הצבאי שלהם, רחוק מהבית). חשוב לשים לב לכך שברוב המקרים, מימון המגורים ולעיתים גם הנסיעות נעשה על ידי המעסיקים עצמם, מה שמקל על המשוחרר הטרי לבצע את המעבר.

חלק מהעבודות המאפשרות קבלת מענק עבודה מועדפת הן פיזיות באופן יחסי, ולכן לא מתאימות לכל אחד: יש הסבורים כי עבודות אלה מתאימות בעיקר לגברים, אם כי ברור שלא ניתן לבצע הכללות. עבודות באתרי בנייה או במפעלים נחשבות למורכבות באופן יחסי, מבחינה פיזית, כאשר צריך לקחת זאת בחשבון. מנגד, משוחררים טריים שאוהבים לעזור לזולת יוכלו בוודאי לקבל סיפוק ניכר מעבודה בתחום הסיעוד, הנחשבת לאחת המבוקשות בקרב צעירים וצעירות לאחר צבא כאחד.

הערה כללית חשובה מאד: למעט המקרה של אילת, אליו התייחסנו מעלה, מומלץ מאד לברר מראש היכן ניתן לעבוד בעבודה נדרשת ביחס למקום המגורים של החייל. המטרה היא להקל ככל האפשר על החודשים שלאחר השחרור, כך שמומלץ להעדיף עבודה במקומות הנמצאים במרחק קצר יחסית מבית החייל המשוחרר.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לעבודת החלומות בחו"ל
המרכז לעבודת החלומות בחו"ל

ברוכים הבאים למרכז לעבודת החלומות בחו"ל!
כאן מוצאים לכם את עבודת החלומות מעבר לים.

חברתנו היא סוכנות רבת שנים אשר מפעילה קשרים רציפים עם מאות מעסיקים ברחבי העולם!

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אתם צריכים את הידע הניסיון שלנו על מנת לא לבזבז זמן על מעסיקים שאינם שווים את זמנכם!
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!