שם
דוא"ל
טלפון
הודעה
מעוניין בעבודה? לחץ כאן

עבודה ביפן

עבודה יפן ארץ השמש העולה:לאיפה לא הגענו בעולם עם כל שוק העגלות ההולך וגובר, גם המושג עבודה ביפן תפס לו קצב משל עצמו והתחיל לגלגל כספים. אך חשוב ביותר לפני שמגיעים  לעבודה ביפן או בכלל בכל מדינה שהיא לעשות את שיעורי הבית שלכם טוב טוב, אל תשכחו שהחוקים שבמדינתנו לא תמיד כבילים בתחומי מדינות אחרות במיוחד כשמדובר בעבודה ביפן לצורך הדוגמא.

השפה היפנית:

השפה היפנית ידועה כשפה מאוד קשה, אם זה בקריאתה ואם זה בלדבר אותה, לכן כשמחליטים להגיע לעבודה ביפן רצוי ואף מחייב ללמוד את השפה באופן שטחי לפחות על מנת לוודא שאתם אכן מבינים מהי משמעות השפה שתשמש אתכם בעבודה ביפן. שלא תבינו לא נכון, בערים הגדולות, בחלקן בו אני מאמינה שהעבודה ביפן משתרעת יהיו לא מעט אנשים שידברו אנגלית ברמה די גבוהה, אבל אי אפשר להסתמך על כך בייחוד כשביפן ישנם למעלה מ100 מיליון תושבים.

עולם אחר:

התרבות היפנית שונה מכל תרבות שנתקלתם בה בחייכם, לכן גם אופי העבודה ביפן מקבל קודי התנהגות שונים, אך מעבר לזה יש גם את החיים במדינה. יפן ידועה ביופיה המערפל חושים והממכר ומי שבאמת מוצא את עצמו אוהב את התרבות היפנית ונשבה בקסמי הארץ המלוכסנת אכן מתחבר גם לעבודה ביפן. חשוב מאוד לטעום את טעמה טרם ההחלטה להגיע לעבודה בחול, משום שאם אין לכם את החיבור עם מדינת השמש העולה, לבטח לא תצליחו להשביע את הצורך לעשות את הכסף 
מעבר לזה רצוי שתטיילו ותתרשמו מהתרבות המקומית והכל כך מיוחדת, ברגע שנוחתים ביפן מיד מרגישים את השוני העמוק בין התרבות שלנו- לבין התרבות של המזרח. לכל אחד העבודה בחול והשהות ביפן תהיה שונה, לא משנה בכמה מקומות טיילתם בעולם עוד קודם לכן, כל עוד לא נגעתם בתרבות השונה הזו משלנו לעולם לא תדעו איך תעכלו את העבודה בחול שם.

כלכלה:

הכלכלה ביפן ידועה כ כלכלה חזקה ביותר. ה עבודה בחו"ל אמנם משרה תחושה של בטחון בהסתמך על העובדה שיפן היא מקום שלישי בעולם מבחינת הכלכלה שלה והיאן- המטבע היפני נסחר כמטבע השלישי בעולם. אבל לא כל הנוצץ זהב ולצערינו כשמסתכלים על העבודה ביפן כהון אופציונאלי, חשוב מאוד לשים את הדגש על הדבר החשוב שהוא: האם באמת שווה את סיכון? עד עכשיו, עם כל הפרטים שציינו, העבודה ביפן הצטיירה כסיפור הצלחה בטוח, אבל יש פה בעיה מאוד גדולה עבורינו, היפנים לא כל כך מסמפתים את כל מה שקשור בטרמילאים, תיירים וכיוצא בזה, אז מן הסתם הם גם לא יסמפטו עובדים זרים המגיעים לעבודה ביפן.  העבודה ביפן בעיקר מתמקדת במכירת תכשיטים ואקססוריז למיניהם ברחובות יפן הסואנת. מתחיל בתכשיטים כאלה ואחרים לגברים ונשים, תחשבו איך זה לנסות לעצור בשפה יפנית קלוקלת עוברים ושבים , בזמן הלקוחות הפוטנציאלים הללו לא בדיוק מרוצים מהעניין שאתם מסתובבים להם בין הרגליים ועוד בטח כשאתם מנסים למכור להם מוצר כזה או אחר (אין מה לעשות, זו עבודה ביפן  ובכלל, לעצור אנשים ולמכור להם).

הגירה:

הפרט היותר חשוב הוא שאם הרשויות תופסות אתכם בזמן העבודה ביפן, מבחינתם את עבריינים לכל דבר, לא כמו התעמולות הפחדה שיש כדי להרתיע עובדים שמגיעים לעבוד בארה"ב, לא, אצלם שזה לא צחוק, אם אכן יתפסו אתכם בעבודה ביפן יכניסו אתכם לכלא ישירות מבלי לחשוב יותר מדיי, אני יודעת, העונשים שם מאוד כבדים ולא רק לאלה שמנסים להגיע לעבודה ביפן אלא גם לאזרחים, נכון שהסיוכיי שיתפסו אתכם הוא קלוש, אבל זהו סיכון רציני שבמידה ותכשלו בו, העבודה ביפן תהפוך לסיוט מתמשך של שנים ארוכות בכלא היפני ולא כמו העבודה בארה"ב- במידה ואתם נתפסים אז מקסימום נשללה לכם הויזה לתקופת זמן כלשהי, לכן לפני שהכסף בעבודה ביפן הוא זה שמכריע את הכף רצוי ביותר שתחשבו בהיגיון מה שווה לכם יותר ומה אתם יכולים לאבד במקביל לעבודה ביפן- החופש שלכם.


מעוניין בעבודה? לחץ כאן