שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

עבודה בחול לסטודנטים

עבודה בחול לסטודנטים

עבודה בחו"ל לסטודנטים, רעיון רחוק או פתרון כלכלי מעשי? בשנים האחרונות ישנה תופעה ההולכת וגוברת של צעירים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה, המנצלים את חודשי חופשת הסמסטר לטיסה ו עבודה בחו"ל . העבודות הזמינות והתואמות את צורכי הסטודנט, מבחינת השכר ומבחינת התקופה המוגבלת של מספר חודשים בודדים, הן בדרך כלל מכירות של מוצרים שונים כגון מחליקי שיער, צעצועים ומוצרי קוסמטיקה בעמדות מכירה בקניונים שונים ברחבי הגלובוס. עבודה נוספת היא מכירת ציורי שמן, בה המוכר הינו נייד.

עבודה בחו"ל בשילוב עם תקופת הלימודים האינטנסיבית
כידוע תקופת הלימודים באוניברסיטה הינה תקופה מאוד משמעותית בחיי הסטודנט הצעיר. בתקופה זו רוכשים ידע וניסיון אקדמי ובסופו של דבר גם מקצוע לחיים. אין זה סוד שהשנים המוקדשות ללימודי התואר הראשון מאוד אינטנסיביות. החל בשעות על גבי שעות של נוכחות בקורסים רבים ומגוונים, וכלה בשעות הרבות המוקדשות ללמידה עצמאית, תרגולים וכתיבת עבודות. ללא ספק במהלך הסמסטר אין לסטודנט ממוצע את הזמן הדרוש לעבודה ממוצעת, ועדיין לא דיברנו על תקופת הבחינות, בה הלחץ רק הולך וגובר. מצב זה נמשך עד שמגיעה חופשת הסמסטר, בה הסטודנט נהנה מזמן פנוי בו הוא יכול לנקות את הראש ולצבור כוחות מחודשים לפני תחילת השנה האקדמאית – הזמן המושלם לטוס לכמה חודשים למטרת עבודה בחו"ל .

המצוקה הכלכלית הגורמת לצורך בעבודה בחו"ל
עובדה ידועה היא שציבור הסטודנטים אינו נמנה בין הפלגים הנהנים מרווחה כלכלית. הלימודים הגבוהים הם עסק יקר ביותר, באוניברסיטאות ובייחוד במכללות. המחיר עומד על עשרות אלפי שקלים, ולא רק זאת, לסטודנט יש גם הוצאות מחייה. צעירים רבים בארצנו נאבקים על מנת לכלכל את עצמם, מוצרי צריכה בסיסיים נעשים יקרים מידי, שכר הדירה גבוה בצורה מגוחכת, ומחירי הדלק בנסיקה. כשאתה סטודנט המצוקה הכלכלית היא קשה יותר כיוון שבעוד שלסטודנט יש כל כך הרבה הוצאות, אין לו את הזמן הנדרש להשקיע בעבודה, במשרה מלאה ואפילו במשרה חלקית, לעומת אדם שאינו סטודנט. סטודנטים רבים אימצו לעצמם את הפתרון של עבודה בחו"ל בזמן החופשה, שם קיימת הזדמנות להרוויח סכום מכובד של כסף בזמן קצר יחסית.

הפתרון – עבודה בחו"ל
כיצד עובד רעיון העבודה בחו"ל? הסטודנט עובר את תהליך החיפוש והגיוס עוד בארץ. בחיפוש מהיר ברשת מגלים שניתן לעבוד כמעט בכל יעד בעולם. לאחר שהוחלט על יעד, נותר לחפש חברה מעסיקה, בדרך כלל בבעלות ישראלית, ולאחר שיש שידוך קובעים מועד טיסה ויוצאים לדרך. החברה המעסיקה דואגת למגורים מפנקים וברמה גבוהה בארץ היעד, ונציג החברה מגיע לקבל את פניך בשדה התעופה לאחר הנחיתה. הקליטה היא רכה, כיוון שמרגע הנחיתה יש מי שדואג לך, אתה לא לבד. העבודה בחו"ל מציעה סכומי כסף עצומים, במונחים שלא ניתן להרוויח בארץ בזמן כה קצר, וכמובן חוויה חד פעמית של חיים בחו"ל עם חברה של צעירים ישראלים שהגיעו עם אותה מטרה. אתה חי במדינה אותה בחרת, מטייל, נחשף לתרבויות שונות. תקופה זו היא התנתקות מצוינת וניקוי ראש מתקופה קשה ואינטנסיבית של לימודים.

סיכום העבודה בחו"ל
יותר ויותר סטודנטים מבינים שעבודה בחו"ל היא הפתרון האידיאלי למצוקה הכלכלית הנגרמת להם בתקופת הלימודים בה מצד אחד הם נאלצים להתמודד עם הוצאות רבות, ומהצד השני אין להם את הזמן לעבוד. חופשת הסמסטר מציעה תקופה של שלושה חודשים פנויים מחובות לאקדמיה, אותה רבים מנצלים לטיסה ועבודה בחו"ל. בתקופה זו רובם עושים כסף רב במטבע חוץ, ובסופה חוזרים לארץ עם סכום מכובד שחסכו, הנותן להם מרווח נשימה ודרך להתמודד בכבוד עם עול המחיה הנכפה עליהם. בעזרת פתרון זה נחסכות מהסטודנט הרבה דאגות לדברים שמסביב, והוא יכול להשקיע במה שחשוב באמת שזה הלימודים לתואר הנכסף.

מעוניין בעבודה? לחץ כאן