שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

עבודה בחו"ל - בחירת חברה

עבודה בחו"ל - בחירת חברה

ישנם כל כך הרבה סיפורים על העבודה בחו"ל, חלקם מבטיחים הצלחה מסחררת,
וחלקם הם כישלון חרוץ, איך תדעו אם הבחירה שלכם בחברה תציב אתכם לצד ההצלחה?
הנה כמה פרמטרים חשובים לבחירת חברה לעבודה בחו"ל:

אל תתעצלו! לפני שאתם ממריאים, תעשו את בדק הבית שלכם. בימינו כמעט כל כלומניק יכול לפתוח עגלה, בלי לדעת מה העבודה בחו״ל דורשת ואת כל הטרארם שמסביב, גם אם מישהו קרוב ממליץ לכם על אותה חברה כאידיאלית ביותר עבורכם, אל תשכחו שלכל אחד יש את הסטנדרטים שלו והשאיפות שלו, מה שמתאים למקורבים שלכם לא בהכרח יתאים לכם ולהיפך. חשוב מאוד שתנברו בפרוטרות לפני הגעתכם לעבודה בחו״ל המהוללת.

לא כל הנוצץ זהב:

ישנם מספר גדול מאוד של חברות ברחבי העולם הנמצאות תחת הכותרת- ״עבודה בחו״ל״, תסכימו איתי שיש בינהם מספר לא קטן של חברות שיסכימו גם לעגל פינות על מנת ללכוד לידיהם חבר׳ה צעירים שרוצים להצליח בחו״ל, לכן אל תתפתו לפנות דווקא לאלה שמשליכים לעברכם כרטיס טיסה או תנאים מושלמים כאלה ואחרים. הרבה מתחום העבודה בחו״ל הוא ניסוי וטעייה- לרוב על גביהם של חבר׳ה תמימים שאין להם שמץ לגבי העבודה. תחשבו על זה, למה שמישהו יעניק לך כרטיס טיסה חינם לדוגמא, מבלי להכיר אתכם ויסמוך עליכם בעיניים עצומות? 

הלוקשיין חשוב:

כמובן שכמו בכל עבודה בחו"ל גם המיקום של החברה אשר תעסיק אתכם מאוד חשוב. גם אם החברה שתעבדו בה הכי טובה שיש בשוק כל עוד היא נמצאת באזור לא טוב מבחינת קהל היעד שלו ורמת האוכלוסייה, אתם תתקלו בלא מעט קשיים כדי למכור את המוצרים שלכם. העבודה בחו"ל מספיק קשה, אתם לא צריכים שגם יהיה לכם את הקושי של אזור מסויים שבו קשה לעבוד, לכן בתרם הגיעכם לעבודה בחו"ל תעשו את שיעורי הבית שלכם לגבי הלוקיישן אליו תגיעו.

ההכשרה:

חלק חשוב מאד בבירור צריך להיות לגבי ההכשרה שתקבלו בחברה דרכה תגיעו לעבודה בחו"ל, כידוע ההתחלה תמיד קשה, כשאתם מגיעים לראשונה לעגלה ואתם רואים את כל העובדים סביבכם שוחים באוקיינוס , אתם פתאום קופאים וכל המחשבות מתחילות לנדוד לצדדים שליליים שכדאי למנוע אותם מראש, רצוי שתבדקו האם מכשירים אתכם, איך, לכמה זמן וכו’, ככל שההכשרה בעבודה בחו"ל ארוכה יותר היא משפשפת אתכם יותר, ומן הסתם זה עולה לחברה אשר מעסיקה אתכם יותר, לכן אם אתם רואים שהבוס שלכם בעבודה בחו"ל מעדיף לחסוך ולא לספק לכם את ההדרכה שמגיעה לכם, לתקופה אותה אתם צריכים, תחשבו פעמיים, אחרי הכל ברגע שהקרקע יציבה הרבה יותר קל לבנות כלפי מעלה.

תמיכה:

ברור שגולת הכותרת בבואכם ל עבודה בחו"ל היא כסף, זה נכון ב200%, אבל חשוב מאוד שהבוסים שלכם לא יסתכלו עליכם גם כן בתור שטר דולר בלבד, ישנם הרבה מצבים בעבודה בחו"ל, בעיקר בהתחלה שאתם לא מצליחים לענות על הציפיות, חשוב שהמעסיקים שלכם בעבודה בחו"ל יהיו אנושיים ולא יזלזלו בכם רק בגלל שהיה לכם יום פחות טוב או שעדיין לא הצלחתם להגיע לתפרחת המלאה שלכם, לצערי דבר כזה אפשר לדעת רק עם ההגעה למקום העבודה, אבל עדיין תראו איך השיחה זורמת ביניכם והאם המעסיק שלכם נראה לכם מספיק אמין.

בשורה התחתונה הכל הוא סביב האינטואיציה שלכם לקראת בואכם לעבודה בחו"ל, אם הרגיש לכם שהאדם שאיתו דיברתם לא אמין מספיק או שאי אפשר לסמוך עליו כ"כ סימן שיש משהו בהרגשה שלכם, אל תתעלמו מתחושות בטן בשיקולכם בבחירת העבודה בחו"ל .

מעוניין בעבודה? לחץ כאן