שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

סיפור אישי על עבודה בשיקגו

סיפור אישי על עבודה בשיקגו

סיפור אישי על עבודה בארה"ב בעיר שיקגוv


מיד כשהשתחררתי מהצבא יצאתי להדריך במחנה קיץ של הסוכנות היהודית. התארחתי אצל משפחה מקסימה באינדיאנה ששמה לה למטרה שכל שניה איתם תהיה חוויה. בתום המחנה הם לקחו אותי לחופשה של שבוע בשיקגו ופשוט התאהבתי בעיר, הבניינים הגבוהים, הסקיילין, הארכיטקטורה, הקהילה היהודית המקסימה שם. כשהסתובבנו בקניונים ראיתי את החברים הישראלים שעובדים בגלות, חוסכים כסף מסיבה כזו או אחרת, הם סיפרו לי על ה עבודה בארה"ב וממש התלהבתי מהעניין, חשבתי שזו יכולה להיות צורה טובה לחסוך את הכסף לטיול הגדול. הבטחתי לעצמי שברגע שאחזור לארץ אתחיל לברר לגבי העבודה בשיקגו.

עבודה בארה"ב- יאללה למטוס!!

נפרדתי מהמשפחה המארחת שלי לשלום וחזרתי לארץ. כשהגעתי מיד התחלתי להתעניין ולחפש מידע על הנושא, גיליתי שהמון חברות עובדות באזור המזרח והמכרז של ארה"ב, אבל אותי? רק שיקגו עניינה. מצאתי חברה שמתעסקת עם העבודה בשיקגו והלכתי אליהם לראיון, הסבירו לי על אזור הדאון-טאון ועל העבודה בו,דאגו ליידע אותי שה עבודה בארה"ב היא לא פשוטה וקלה כמו שהיא נראית, אלא קשה, מתישה ומייאשת לעיתים. הרבה אנשים מגיעים ונכשלים, חוזרים לארץ עם הזנב בין הרגליים, אבל המון אנשים מגיעים ומצליחים - "הכל תלוי בך" - זה היה משפט המפתח שלהם. התייעצתי קצת עם המשפחה והחלטתי ללכת על זה, האנשים בחברה שבה החלטתי לעבוד עזרו לי להוציא ויזת תייר, כי הויזה הקיימת שלי הייתה ויזה לחילוף תרבויות. ברגע שניתנה הויזה הזמנתי כרטיס טיסה, אמרתי ביי לחברים בארץ ועליתי על המטוס לארה"ב.

נחיתה רכה בעבודה בארה"ב:


הנחיתה הייתה ממש רכה, מנהל האזור הגיע לאסוף אותי מהשדה ולקח אותי לסיבוב בעיר שבה התאהבתי.ישבנו לארוחת צהריים באיזו מסעדה פינתית קלילה ומשם המשכנו לדירה, הקטע המצחיק שהיה שבגלל שזו הייתה הדירה הפנויה היחידה הייתי בחורה אחת בדירה עם עוד ארבעה בחורים. הרגיעו אותי ואמרו לי שעוד שלושה ימים אמורה לנחות עוד בחורה ונשמתי לרווחה. אחריי יומיים של סימולציות ולימודים עליתי לעגלה. לא היה לי מושג שהעבודה בארה"ב תהיה כל כך הזויה, האנרגיות הלא נגמרות של אנשים, החיוכים, השטויות שהם עשו עם לקוחות - הייתי המומה!!! אבל למזלי התרגלתי ממש מהר. הייתי ממוקמת בקניונים באזור הדאון-טאון וכמות הכסף שהיו לאנשים שהגיעו לקניונים האלה היו אדירות והתפקיד שלי היה לתת להם סיבה מספיק טובה כדי לבזבז אותו אצלי ולא במקום אחר.

עבודה בארה"ב- קצת סבלנות הכסף בסוך מגיע...

אין ספק שה עבודה בחו"ל היא לא פשוטה בכלל אבל המוטיבציה היא זו שתכריע את ההצלחה. הייתה לי מטרה מאוד ברורה מול העיניים, רציתי לטייל במרכז ובדרום אמריקה וידעתי שזו הדרך הכי חכמה לעשות את הכסף.הייתי יושבת בכל רגע נתון, משננת עוד מוצר, לומדת עוד מרכיבים, העיקר היה למכור יותר. לעשות מכירות יותר גדולות, לדעת לענות על יותר שאלות, רציתי להיות הכי טובה שאני יכולה וידעתי שבלי המוטיבציה הזו - כל הסיפור הזה של העבודה בארה"ב לא יהיה שווה כלום! אני בחיים לא אשכח את הפאקג’ הראשון שלי‪;‬ זה היה לקראת סוף החודש השני שלי בעגלה, הצלחתי לעצור איזו גברת לא מטופחת בעליל שמפתיע אם יהיה לה אפילו סנט בארנק. אבל הייתה לי תחושה לגביה, הייתי חייבת. היא רצתה לקנות שלושה קיטים במחיר מלא וזה היה הסימן שלי!!! התחלתי להציג לה עוד מוצר ועוד מוצר. מכרתי לה את כל העגלה חוץ מהמסכה הטרמית ואולי עוד איזה קרם כזה או אחר. לא עשיתי לה אפילו הנחה, בסוף נשארתי עם עודף של קצת יותר מ1000 דולר אז הרשתי לעצמי לפנק אותה, נתתי לה אפטרשייב לבעלה (הרי בזכותו כל הקנייה הזו התאפשרה) ועוד סט של סולט ובודי באטר. היא הייתה המומה מהנדיבות שלי, התחילה לחבק אותי ולהגיד שאני מדהימה ושהיא תקנה רק ממני מעכשיו. היא שילמה קצת יותר מ3000 דולר אחרי מיסים ואני הייתי מבסוטה! עשיתי את היומית שלי ואפילו לא הגיעה שעת הצהריים. שתדעי לך רוזי, לנצח אשמור לך פינה חמה אצלי בלב…

עבודה בארה"ב- הצעד הבא...

אחרי הקריסמס הרגשתי הכי שפיצית בעולם, היה לי מספיק כסף לטיול של 7 חודשים בערך אבל החלטתי להישאר עוד קצת בשיקגו, בסה"כ דרום אמריקה לנצח תחכה לי, אבל שיקגו, היא הממלכה שלי, אני נכנסת לקניון ומרגישה שהוא שייך לי, התאהבתי במכירות, באדרנלין, באנשים, אני עדיין לא מוכנה להפסיק ולוותר. החלטתי לקחת לי עוד עונה לפחות. איפה עוד אני אתבגר כל כך כמו פה? איפה אני אלמד עוד על איך גורמים לאנשים לעשות כל מה שאני רוצה? ברור לי שאני חמדנית אבל עד שאני לא אמצה את עצמי פה סופית אני לא מוכנה לזוז. זה מצחיק כי בחיים לא חשבתי שעבודה תרגש אותי ככה, תמיד ראיתי את המבוגרים מתבאסים על עבודות ומגיעים הביתה בלי חיוך, אבל העבודה ברצות הברית זה אחרת. אתה הבוס של עצמך, אתה קובע את המשכורת שלך, זה היופי שבדבר!!!

מעוניין בעבודה? לחץ כאן