שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

הסיפור של תמר על העבודה בארה"ב

הסיפור של תמר על העבודה בארה"ב

התחלתי את העבודה בארה"ב עוד לפני שהתגייסתי, היו לי עוד 8 חודשים לגיוס אז התייעצתי עם אמא שלי וסגרנו שאני אטוס לבן דוד שלי ואולי אמצא שם עבודה, באותה תקופה שטסתי זה היה נראה שרק ברי מזל מצליחים להגיע לעבודה בארה"ב וכל מי שחזר משם הצטייר כאליל.
בן דוד שלי פתח שם עסק עוד כשהעבודה בארה"ב רק התחילה לפרוח בראשם של ישראלים רבים. ובגלל זה דיי סמכתי עליו ועל הניסיון שצבר עם השנים. בהתחלה חייתי בסרט שזה הולך להיות שטויות עבורי כי אני פילפלית ואני חצופה ולמכור זה חלק ממני שאני אבל למרבה הפלא זה לא היה המצב. נתחיל בזה שהמקום שהגעתי אליו לעבודה בארה"ב היה בדרום קרוליינה, הקניונים היו שוממים עם אוכלוסיה מקומית קמצנית במיוחד ואני הרגשתי שכל הכוחות שלי מתבזבזים לחינם העבודה בארה"ב בין לילה הפכה לדבר אחר לגמרי ומצאתי את עצמי אובדת, לא הבנתי מאיפה הגיעו כל סיפורי ההצלחה של בן דוד שלי, הרגשתי שהכל שטויות.
זה לא פשוט לעמוד באמצע הקניון ולהציע לאנשים לבוא ולראות את המוצר שאתה מוכר, בוא נגיד שרוב הזמן אין שיתוף פעולה כזה גדול והעבודה בארה"ב לא היתה חלומית כפי שצויירה. המוצרים היו מעין באפר מגניב כזה שעושה כמה פעולות בציפורן והופך אותה לנוצץ, הסט הגיע עם עוד כמה מוצרים לטיפוח הציפורניים כמו שמן עיסוי כזה, משייף וקרם ידיים. ה עבודה בארה"ב די הכבידה עלי כי עבדנו מהבוקר ועד הערב, בחום ובקור בתנאים לא הכי סימפטים. 

מה שכן קרוליינה עצמה היא מדינה מהממת, זה לא שכ"כ טיילתי בזמן השהות שלי בארה"ב כי הייתי עסוקה רוב היום, אבל ממה שהספקתי לטעום במדינה המדהימה הזו עם המזג האויר ההזוי שלה הספיק לי כדי להתאהב במקום. רבים האנשים שאחרי שאני מספרת להם על העבודה בארה"ב ושנדהמתי מיופיה של דרום קרוליינה מרימים גבה וטוענים שהיא בין המדינות הפחות יפות שיש לארה"ב להציע. אני בחיים לא אשכח את הפארק ההוא שהגעתי אליו לראשונה, אני לא בדיוק זוכרת את השם שלו, כי אחרי הכל עברו הרבה שנים מאז העבודה בארה"ב, אבל הפארק הזה נראה היה כאילו תלשו אותו מאיזשהו סיפור ילדים ושמו אותו דווקא בדרום קרוליינה. 
דרום קרוליינה שוכנת על העוטף של ארה"ב בצד המזרחי, כשהיא משקיפה אל עבר האוקיינוס האטלנטי, כמה שזה עשה לי טוב לקום בבוקר של יום חדש ולהשקיף אל עבר הים העצום הזה.


למרות החוויות כשהגעתי לארץ הייתי ממש מלאת חרטה שבזבזתי את כל הזמן הזה בניסיון להצליח ב עבודה בחו"ל , ואף כעסתי על הבן דוד הזה שלי, אבל עם השנים כשגדלתי והשתחררתי וכשהסתכלתי על הדברים בדיעבד, בעיניים קצת אחרות ראיתי תמונה אחרת לגמרי ואני מאמינה שאם לא הייתי מגיעה לעבודה בארה"ב, קשה ככל שהייתה לא הייתי מצליחה לנגוע במקומות בהם נגעתי ואליהם הגעתי. אני יודעת עכשיו בודאות שהעבודה הזו ביגרה אותי מאוד ובתור ילדה יכולתי לראות הרבה דברים שבנות גילי לא הבינו לעומקם וזה לא פחות שווה מלהרוויח כסף...

מעוניין בעבודה? לחץ כאן