שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

דורין מספרת על החוויה שלה בעבודה בקנדה

דורין מספרת על החוויה שלה בעבודה בקנדה

כבר אחרי שהשתחררתי שמעתי סיפורים רבים על העבודה בחו״ל, אבל האמת שמעולם לא טרחתי לבדוק ולנבור לעומקם של הסיפורים אל תשאלו אותי איך בסוף מצאתי את עצמי מגיעה לעבודה בקנדה, ועם כל הקושי זו הייתה אחת התקופות היפות בחיים שלי.

השיקול לעבוד בחו״ל (לא עבודה בקנדה ספציפית) היה עוד לפני שהתגייסתי, זה דבר שעבר לי בראש, אבל התחלתי אז את הקשר עם הבן זוג שלי, וחשבתי שזה לא רעיון טוב לתחילת הקשר. אחרי שהשתחררתי הכרתי מישהו בעבודה שלי שאמר לי שהוא טס לקנדה, מעולם לא חשבתי על קנדה כמקום ששווה להגיע אליו ובטח לא חשבתי על עבודה בקנדה כמקום אידיאלי לעבוד בו. מדיי פעם אני ואותו בחור התכתבנו בפייסבוק והוא סיפר לי על כמה שהעבודה מאירה לו פנים, כל הזמן הוא ניסה לשכנע אותי שאני אצטרף אליו, אבל אז באותה התקופה כבר התכנונים לטיול הגדול היו בשיאם אז ארגנתי לעצמי קונקשיין דרך קנדה למקרה ואני אחליט להגיע לעבודה מסיבה זו או אחרת.

הגעתי לקנדה אחרי שבוע שטיילתי בטורנטו החלטתי לטוס למרכז אמריקה לטייל, אחרי שלושה חודשים שנגמר לי הכסף שחסכתי בארץ החלטתי  להמשיך ל עבודה בקנדה , עכשיו בדיעבד, כשאני חושבת על זה, זה היה רעיון גאוני להמשיך לעבוד בקנדה ישר אחרי הטיול, כי אני לא יודעת איך הייתי מתמודד עם חזרה לארץ בלי שקל.  החברה קיבלה אותי יפה והעבודה התחילה לתפוס תאוצה. אבל מעולם לא הייתי כל כך תותחית במכירות, פשוט בגלל שאני לא כזו. אבל זכיתי להכיר אנשים מדהימים ולחיות במדינה האדירה הזו, שקודם לכן לא היתה בראש הרשימה של המקומות שמעניינים אותי להגיע אליהם. העבודה בקנדה ובכלל עבודות בחו"ל הן מאוד קשות ומצריכות אנרגיות וסבלנות גדולה מאוד, מעבר לעבודה גם ידענו לצאת ולהנות מהנוף הירוק שהקיף אותנו. 

לעבודה בקנדה הגעתי לזמן קצוב ידוע מראש, לקראת סוף השהות שלי הבוס שלי ואני הסתכסכנו והוא העיף אותי מהדירה מבלי לחשוב עלי ועל מה שאני אעשה בעולם שמחוץ , למזלי בזמן העבודה בקנדה- על העגלה התחברתי עם כמה בנות תושבות קנדה שבימי האחרונים שלאחרי העבודה, העברתי אצל אחת מהן בדירה. מה שלמדתי מכל הסיפור הזה של עבודה בקנדה, שחובה שיהיה לך גב לשעות הצורך, ושלא כל חאפר שפותח עגלה הוא זה שילווה אותך לאורך כל הדרך ובכלל, להפך, כשלחברה לא הולך אז אתה הופך לסתם עוד כוח עבודה, והחלום שלך לעשות קצת כסף הופך לסיוט. אז בחרו טוב טוב את המעסיקים שלכם לפני שאתם טסים.

לסיכום, העבודה בקנדה, למרות הסוף החמוץ מתוק היתה חוויה מטורפת, שאינני מצטערת על פרט אחד ממנה. מה גם שה עבודה בחו"ל בעגלות העצימה אותי מבחינה אישית, בצורה שאני לא יודעת להסביר, אז לכל החוששים שבינכם, האם להגיע לעבודה בקנדה, ארה״ב, אירופה או כל מדינה אחרת, אל תחשבו פעמיים, חיים רק פעם וחוויה כזו אסור לפספס. אל תשכחו שהכל בראש עם הגישה הנכונה הכל יהיה טוב, רק היו סבלניים, תשקיעו וכך תצליחו.

מעוניין בעבודה? לחץ כאן