שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

גילי מספרת על העבודה בדרום אפריקה

גילי מספרת על העבודה בדרום אפריקה

הסיפור האישי שלי על העבודה בדרום אפריקה אינו סיפור אגדות של הצלחה מסחררת, אך גם איננו כישלון טוטאלי. פשוט היה בי את החשק לספר על החוויה האישית שלי ולהציג לכל התוהים את מה שעברתי על מנת שאתם תעשו את השיקולים שלכם ותבחרו את הסיבות הנכונות שבשבילן אתם מעוניינים להגיע דווקא לעבודה בדרום אפריקה.

העבודה בדרום אפריקה- איך באמת הכל התחיל
דרום אפריקה תמיד הייתה מסומנת מבחינתי על מפת המקומות שאני חייבת להגיע אליהם.
עוד מגיל 16 עשיתי את שיעורי הבית המקיפים שלי וידעתי רבות על היבשת המטורפת הזו.
נחשפתי לעבודה בדרום אפריקה ובחו״ל בכלל דרך חברתו הטרייה של אחי שחזרה מתקופה מטורפת של 7 חודשים בעגלות בארה״ב, היא הלהיבה אותי בסיפורים וגרמה לי לסמן גם את ארה״ב על המפה, אבל כדי לעשות כסף. העבודה בדרום אפריקה התגלתה בפניי בעצם כשחיפשתי בפורטל של עבודה בחו״ל את המונח ״עבודה בארה״ב״ ובין דפי האינטרנט התגלגלו להן המילים על העבודה בדרום אפריקה.
ישר נכנסתי לקישור ושהתגלו המראות אל מול עיניי לא יכולתי לנשום מרוב אושר, עצם העובדה שהעבודה בדרום אפריקה אכן הייתה קיימת סנוורה אותי לגמרי ומבחינתי הייתי טסה עוד באותו היום לעבוד שם בלי לבדוק אפילו מהי העבודה בתאכלס. באותה התקופה הייתי ממש מדוכדכת מחיי האזרחות שהרגשתי כאילו נכפו עלי וכל עבודה שהתחלתי נראתה לי חסרת תועלת או לא רווחית מספיק כדי להטיס אותי לטיול המיוחל שלי. לקחתי יוזמה והתחלתי לברר לעומק ומפה לשם מצאתי את עצמי על המטוס ליוהנסבורג.

עבודה בדרום אפריקה- ההגעה וההתארגנות המחודשת
מרוב התלהבות על הגשמת החלום שלי, גררתי גם את חברתי הטובה עדי, גם היא כמוני, רצתה להריח את ניחוחותיה של דרום אפריקה מקרוב.
הגענו לאיזה חרטטן שמכר חצאיות שניתן ללבוש בכל מיני וריאציות שונות, ללא ספק המוצר הזה תפס די טוב ב עבודה בדרום אפריקה , רק חבל שאותו מעסיק ידע טוב טוב לעגל פינות עד שהחלטנו בסוף שאנחנו חותכות לו משם וממשיכות מהעבודה בדרום אפריקה לטיול הגדול שלנו בדרום אפריקה.

עבודה בדרום אפריקה והטיול החלומי שלי
כפי שציפיתי ואף יותר מזה הטיול בדרום אפריקה היה אלוהי ובין רגע הסיוט שהיה לנו עם אותו מעסיק סוג ב’ בעבודה בדרום אפריקה נעלם כלא היה. היינו בהרבה מקומות, מזלנו ששתינו היינו קצינות לשעבר ואת כל כסף של מענק והמשכורות שמרנו לעצמנו למקרה הצורך, אחרת אני לא יודעת איך היינו מסתדרות אם היינו מסתמכות רק על העבודה בדרום אפריקה, אני משערת שהיינו חוזרות לארץ ואני הייתי אחת הבנות היותר מבואסות שיש גם בשל הכישלון בבחירת המעסיק בעבודה באפריקה וגם כמובן הסיבה העיקרית- שלא באמת הצלחתי להגשים חלום שחובק אותי שנים, אך למזלי זה לא היה ככה! הטיול היה מושלם ובדיעבד כשאני מסתכלת לאחור כאילו כל המבוך הזה היה מסודר מראש ובטיול עצמו נהנו מחוויות שאני בספק אם שמינית מהמטיילים או החבר’ה שמגיעים לעבודה בדרום אפריקה חוו או יחוו, לאחר הטיול הממושך בדרום אפריקה כ-4 חודשים קסומים, כשקלטנו שמאגרי הכסף שלנו מתחילים להיגמר, תכננו את חזרתנו ארצה. בזמן שהייתנו אצל הסוכן נסיעות ניגש אלינו איזשהו בחור ישראלי ושאל אם אנחנו מחפשות עבודה בדרום אפריקה מיד השבנו בשלילה, אך הוא נראה די אמין ואפילו הציע לנו לבוא אליהם לדירה ולישון בה כדי לראות איך מתנהל סדר היום שלהם, בסופו של דבר השתכנענו, אני כל כך שמחה שכך היה, מאז אני עדיין פה עובדת בעבודה בדרום אפריקה עם עדי, מזה 5 חודשים ואני עפה בסכומים.


מעוניין בעבודה? לחץ כאן